EKV

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

EKV

Počalji od Gost taj Sub Okt 20 2007, 20:10

EKV - Par godina za nas

prijatelj i ja sedimo na klupi
gledamo zvezde
slusamo vesti sto su upravo stigle
kazu da imamo
jos samo par godina za nas

imali smo igracke i ziveli smo sve
sve one igre na srec'u
one igre za ljude
sto je smislio neko
pre samo par godina za nas

da li znas kako zelim da te nadjem
da li znas sta treba da znam
voli me kako nikad nisi volela

voli me onako kako nikad nisi volela

zivimo u pricanju, branimo se, hodamo i slavimo
neke bezvezne stvari
neke bezvezne price
sto je smislio neko
u samo par godina za nas

nisu dovoljne reci, samo obicne reci
da me vrate u zivot
nije dovoljan dodir
ni da znam da te imam
jos samo par godina za nas

raste kao nada, kao more, kao govor
kao pokret, kao zora, kao dete, kao krv
kao zelja medju nama
raste kao bol
i grize sve pred nasim ocima

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Re: EKV

Počalji od Gost taj Ned Okt 21 2007, 15:10

EKV - Aut

aut, aut-aut-aut
aut, aut-aut
ona hoda sama kroz grad
misli sve, sve sto misli da zna
to je samo down
to je ono sto se zove aut
aut, aut-aut-aut
aut, aut-aut
ona hoda sama kroz grad
misli sve, sve sto misli da zna
to je samo down
to je ono sto se zove aut
aut, aut-aut-aut
aut, aut-aut

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Uto Okt 23 2007, 15:13

Srce

Nije dotakla nista sto bi moglo da boli
njene ruke su bele kao led
njene misli su ciste, ona misli da voli
ona veruje, veruje

Nece doci na jesen kada opada lisce
nece doci u zimu kad je sneg
nije imala razlog, nije imala kada
da ostane, da ostane kraj mene
da li da verujem u to

Nisam rekao nista sto bi moglo da znaci
nisam nasao onu pravu rec
koja moze da veze, koja moze da boli
kojoj verujem, verujem

Nece doci na jesen kada opada lisce
nece doci u zimu kad je sneg
nije imala hrabrost, nije imala kada
da ostane, da ostane kraj mene
da li da verujem u to

Poslednji izmenio dana Uto Okt 23 2007, 15:25, izmenjeno ukupno 1 puta

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški
Broj poruka : 15222
Datum upisa : 17.07.2007

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Uto Okt 23 2007, 15:22

Ti si sav moj bol

Razmices zavese, gledas obecani grad
Svetla se pale, tinja zelja u tebi
Jos uvek ti djavoli vire iz rukava
I svaki nokat krije otrov ljubavi
Ispitujes zaborav, obaras alibi
I biras ulogu kao haljinu za vece
U prolazu me dotakne miris noci i kaze
Probudi se, pokreni se.. probudi se, pokreni se

Ti si sav moj bol..

Poslednji put izmenio dana Sre Okt 24 2007, 01:48, izmenio ukupno 2 puta

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Uto Okt 23 2007, 15:23

Zemlja

Ovo je zemlja za nas
Ovo je zemlja za sve naše ljude
Ovo je kuća za nas
Ovo je kuća za svu našu decu
Pogledaj me, o pogledaj me
Očima de te ta

U zemlji vidim spas
Iz sna me budi glas koji ne poznajem
Dok grane miluju naša tela
Dok senke prave pokrov za nas
Očima de te ta

Čujem - vrati se
Čujem - ostani
Čujem - vrati se
Dozvoli mi

Čujem - vrati se
Čujem - ostani
Čujem - vrati se
Oprosti mi

U svakom porazu ja sam video deo slobode
I kad je gotovo
Za mene, znaj, tek tad je počelo
Očhima de te ta

Čujem - vrati se
Čujem - ostani
Čujem - vrati se
Dozvoli mi

Čujem - vrati se
Čujem - ostani
Čujem - vrati se
Ne idi, ne idi, ne!

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:14

Milan Mladenovic
1958 - 1994
Milan Mladenović rođen je 21. septembra 1958. u Zagrebu. Otac Spasa, oficir JNA, rodom je iz Kruševca, a majka Danica (rođ. Puharić) iz Makarske. Do svoje šeste godine Milan je živeo u Zagrebu, a zatim se preselio u Sarajevo, za koje je rekao: „Sarajevo je verovatno mračno uticalo na mene. Bio sam strašno ratoboran, istinoljubiv, mali, ovolicki, i stalno sam se tukao sa starijima od sebe. Oni su me, naravno, mlatili i tako sam ja dolazio kući krvav, plačući, i to je trajalo tih šest, sedam godina koliko sam živeo tamo... Bio sam klinac sa naočarima i nosio tango-gitaru ispod miške. Odlazio sam na časove kod čuvenog Gari Garinče. Od njega sam naučio neke akorde. Posle sam se preselio u Beograd (1970). Stalno sam svirao, pravio neke pesmice. A onda, kad sam upoznao Gagija, nastalo je Limunovo drvo...”
Krajem sedamdesetih, trojica gitarista: Dragomir-Gagi Mihailović i dva Milana (Stefanović i Mladenović) osnivaju rok-grupu Limunovo drvo; priključuju im se Goran Kovinčić i Dušan Dejanović-Džindžer (bubnjevi), koga kasnije zamenjuju Ivan Vdović-Vd, tada učenik trećeg razreda gimnazije. Svirali su na gitarijadama u Žarkovu i Železniku, u Bloku 45 (tzv. „ROK BLOK”), u Domu omladine, a održali su i dva samostalna koncerta u SKC-u. Poznatije numere Limunovog drveta bile su: „Da li se sećate?”, „Sedmi krug”, „Oko moje glave”, „Limunovo drvo”, „Ne veruj” i „Gubitak”...

Aprila 1980. u SKC-u, kao predgrupa Pankrtima, prvi put se pojavio Šarlo Akrobata, u sastavu: Milan i Gagi (gitare), Dušan Kojić-Koja (bas) i Ivan Vdović-Vd (bubnjevi). Posle tog koncerta u bendu ostaju Milan, Koja i Vd. 1981. godine izlazi album „Paket aranžman” - manifest beogradskog novog talasa, kompilacija pesama kultnih rokenrol grupa: Šarla, Idola i Električnog orgazma. Iste godine izlazi i solo album Šarla „Bistriji ili tuplji čovek biva kad...” Po broju svirki bili su među najaktivnijim muzičarima u Beogradu...
U proleće 1992. nekoliko vodećih beogradskih rok-muzičara: Milan, Cane, Gile, Švaba, Anton, Čavke, Borko i Jovec stvaraju grupu Rimtutituki i snimaju pesmu „Slušaj vamo”, s ključnim refrenom „Mir, brate, mir”. Singl je objavio B-92.

U proleće 1994. Milan odlazi u Brazil, gde zajedno sa Mitrom Subotićem-Subom snima poslednju ploču: „Dah anđela”. Po Milanovim rečima, „to je neka vrsta psihodeličnog samba-roka s balkanskim uticajem”.

Milan Mladenović umro je 5. novembra 1994. godine u Beogradu.

Bojan Pecar
1960 - 1998
Jedan od osnivaca jugoslovenske New Wave
muzicke scene iz 1980.
Bojan je slikar i muzicar. Bass

Margita Stefanovic Magi
(1. april 1959. - 18. septembar 2002.)
pijanistkinja, kompozitor, pesnik,
medjunarodno priznat graficki dizajner,
i dipl. ing. arhitekture
Synth & Keyboards

Poslednji izmenio dana Sre Okt 24 2007, 02:33, izmenjeno ukupno 1 puta

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:15

EKV - Hronologija
1982.

Milan i Koja se razilaze. Koja stvara grupu Disciplina kičme, a Milan, sa Gagijem i Vdom, Katarinu II. Sastavu se priključuju Margita-Magi Stefanović (klavijature) i Bojan Pečar (bas). Prvi koncert Katarine II bio je krajem 1982. u SKC-u, sa Partibrejkersima i U škripcu.
1984.

Izlazi album „Katarina II”; iz grupe odlaze Gagi i Vd, za bubnjevima je Ivan Fece Firči. Grupa menja ime u Ekatarina Velika - EKV.
1985.

Album „Ekatarina Velika”.
1986.

Album „S vetrom uz lice”. Umesto Firčija,za bubnjevima je Ivan Ranković.
1987.

Izlazi „19LIVE86”, album snimljen na koncertu u Zagrebu. Grupi se priključuje Srđan-Žika Todorović (bubnjevi). Izlazi album „Ljubav”.
1989.

Album „Samo par godina za nas”. Bojan Pečar odlazi u London. Umesto njega svira Dragiša Uskoković Ćima, a jedno vreme peva Tanja Jovićević. Za bubnjevima je Marko Milivojević.
1991.

Sedmi album EKV: „Dum dum”.
1993.

Poslednji album: „Neko nas posmatra”.

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:28

8. septembar 2002.Umrla Margita Stefanović:
nestao poslednji fizički trag nečeg što se zvalo EKV i što je bilo ili rock'n'roll ili život ili par godina iza nas ili ti si sav moj bol ili krvava politika ovih prostora na kojima su EKV - a ne JNA ili SKJ - ostali kao jedini simboli nečeg što se zvalo The Država;

kraj ove muzičko/političko/emocionalne priče okončan je na bežanijskom groblju gde je u svojoj 43. godini sahranjena Margita, da se negde u nebesko-verujućim dimenzijama pridruži svojim muzičkim saputnicima, Milanu Mladenoviću (umro 1994), Ivici Vdoviću (1992), i Bojanu Pečaru (1998).

Postoje svi elementi za tešku patetičnu priču: o umrlom bendu koji se preselio na onaj svet, o drogama koje su uništavale "mlade generacije", o grupi čiji se kolokvijalni rad prenosi s kolena na koleno...

Ali je sve to tako malo da se objasni kako su Margita i Milan i Bojan, recimo, njih troje, ušli u takav đavolski dil koji je serijom albuma poništio svako iskustvo tzv. yu-rocka.

Poslednji izmenio dana Sre Okt 24 2007, 02:46, izmenjeno ukupno 1 puta

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:35

U narucju vremena http://j.aufbix.org/ekv/a.html

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:40

Margita "Magi" Stefanović
(1. april 1959. - 18. septembar 2002.)
Rođena je kao jedinica u porodici beogradskog pozorišnog i TV-reditelja Slavoljuba Stefanovića-Ravasija. Srednju muzičku školu završava u klasi sa Ivom Pogorelićem sa kojim uzima privatne časove kod ruskog profesora Timikina. Kao apsolutni sluhista i uz Pogorelića najtalentovanija u klasi dobija ponudu za nastavak školovanja na moskovskom konzervatorijumu. Ponudu odbija i u Beogradu upisuje arhitekturu koju uspešno završava 1982. Kao student osvoja treću nagradu na međunarodnom konkursu u Japanu za rad na temu uređenja crnogorskog sela Reževići. Istovremeno važi za jednog od najtalentovanijih klasičnih pijanista.

Prekretnicu u njenoj muzičkoj orijentaciji predstavlja prisustvovanje koncertu tek formiranog benda Milana Mladenovića Katarina II u sali bioskopa „Topčiderska zvezda“. Prvog maja 1982. upoznaje članove grupe Električni orgazam, a kroz druženje sa njima i Milana Mladenovića. Mladenović je, fasciniran njenim talentom i voljom za istraživanjem, poziva da se pridruži grupi, te kupuje sintesajzer na kojem Stefanovićeva vežba. Nakon povratka sa tromesečnog puta po Južnoj Americi Margita Stefanović postaje stalni član sastava.

„Katarina II“ 1985. menja ime u „Ekatarina Velika“ i deluje sve do 1994. godine. Tokom tog perioda Margita Stefanović komponuje i muziku za pozorište (predstave „Klasni neprijatelj“, „Tri sestre“, „S one strane duge“ i „Majka hrabrost“) i televiziju (drama „Plavi, plavi“), radi kao producent („Karlovi Vari“) i gostuje na albumima mnogih jugoslovenskih grupa („Bejbi Kejt“, Elvis J. Kurtović, „Van Gog“, „Babe“). Godine 1985. pojavljuje se u filmu Gorana Markovića „Tajvanska kanasta“ u ulozi sestre glavnog junaka. U filmu se pojavljuje i „EKV“ izvodeći pesmu „Tatu“.

Posle raspada „Ekatarine Velike“ nastavlja da se bavi muzikom. Sa nekoliko beogradskih muzičara krajem 1994. osniva bend Kurajberi koji uglavnom izvodi obrade stranih i domaćih hitova po beogradskim klubovima. Godine 1995. osniva bend „EQV“ sa muzičarem Vladimirom Stojićem i izdaje CD „Ti si sav moj bol“ (nazvan po pesmi „Ekatarine Velike“) za bečku muzičku kuću „Coop Arts & Crafts Unlimited“. Na CD-u se nalazi i tehno obrada istoimene pesme. U tom periodu nastavlja da gostuje i na albumima i koncertima jugoslovenskih bendova i povremeno svira sa sastavima „Glisersi“, „Zion banda“ i „Direktori“.

Krajem 90-tih njena muzička aktivnost slabi. Godine 2002. komponuje muziku za predstavu beogradske rediteljke Hajdane Baletić „Kaput mrtvog čoveka“ što je njeno poslednje muzičko delo.

Margita Stefanović je umrla 18. septembra 2002. u beogradskom Centru za smeštaj beskućnika.

vecna ti slava Magi Crying or Very sad

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gagily taj Sre Okt 24 2007, 02:47

Jedan dan za jednu voznju
jedna kola, jedan grad
jedan list u jednoj lokvi
jedan pogled preko senke
jednog skoka lakog tela
zene mojih ruku
jedan put, pucanj, prasak stakla
moj pad u jednom letu.
FREEZE FRAME!
FREEZE FRAME!

..........

(Milan Mladenovic, Zaboravi ovaj grad)

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Max_Romeo taj Sub Okt 27 2007, 18:42

EKV - Krug

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Vetar misli,
Vetar zna
Sve s"to znamo ti i ja.
On me voli,
On me nosi,
On me razbija.

(Solo)
A ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Kao da sam umoran
I kao da sam star
Kao da je dosdno
Isuvis"e da znam

Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli,
On me nosi,
On mi opras"ta.
A Ha! A Ha!
U hmm A Ha!

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne
Kao da da da
Kao zabava
I kao dosada.

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo.

Kao ne
I kao da
Kao zabrana
I kao dozvola
Kao ne ne ne,
Kao da da da
Kao zabava, I kao dosada.

Max_Romeo
~~~jamaican boy~~~
~~~jamaican boy~~~

Muški
Broj poruka : 6512
Godina : 27
Job/hobbies : ...savin' the world...
Datum upisa : 24.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

EKV Trinaest godina od smrti Milana Mladenovića...

Počalji od gagily taj Pon Nov 05 2007, 16:37

13. godina od smrti muzičara Milana Mladenovića, koji je kao pevač i gitarista grupe Ekatarina Velika (EKV), ostavio neizbrisiv trag u istoriji jugoslovenskog rokenrola.
Mladenović je roden 21. septembra 1958. godine u Zagrebu. U šestoj godini se s porodicom preselio u Sarajevo, a 1970. godine u Beograd. U Beogradu je završio 11. Gimnaziju u kojoj je krajem sedamdesetih, zajedno sa školskim drugom Dragomirom Mihailovićem-Gagijem, osnovao svoj prvi bend "Limunovo drvo".
Godinu dana kasnije formirao je kultni bend "Šarlo Akrobata", zajedno s Dušanom Kojićem-Kojom i bubnjarem Ivanom Vdovićem. Medjutim, ovak bend nije opstao dugo i iz njega su se rodila dva uticajna rok sastava - Mladenovićeva "Katarina II" i Kojićeva "Discplina kičme".
Mladenovićevom bendu su se 1982. priključili klavijaturista Margita Stefanović, a 1983. basista Bojan Pečar i bubnjar "Šarla akrobate" Ivica Vdović.

Svojom muzikom, tekstovima i energijom, Milan je doneo promenu u načim razmišljanja u jugoslovenskoj muzici.
Bio je senzibilni pesnik koji se bavio najrazličitijim temema. O njegovoj veličini svedoči i činjenica da se njegov jedinstven pesnički stil u muzici pojavljuje i u današnjim bendovima.
Svestrani Mladenović saradjivao je kao producent na albumima mladjih kolega, napisao muziku za jednu pozorišnu predstavu, a sa ostalim članovima benda EKV 1985. godine pojavio se u filmu Gorana Markovića "Tajvanska kanasta", a sledeće godine i u filmu Darka Bajića "Crna Marija" u kojem je igrao glavnu ulogu i za koji je napisao numeru "Bus Station".
Leta 1994. otputovao je u Brazil i sa dugogodišnjim priajteljem Mitrom Subotićem snimio album "Angel's Breath ". Avgusta iste godine, posle nastupa na festivalu u Budvi, Mladenović je prebačen u bolnicu gde je ustanovljeno da ima rak pankreasa.
Umro je 5. novembra 1994. i sahranjen je u Aleji velikana na Novom groblju.

gagily
~ dreamwalker ~
~ dreamwalker ~

Muški

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 03:04

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole